Nápady pro VsetínO projektu


Při vzniku projektu Nápady pro Vsetín jsme se částečně inspirovali u aktivit Městské zásahy, které v minulých letech proběhly např, v Brně, Jablonci, Bratislavě nebo Zlíně. Tyto projekty přinesly prostor, ve kterém se střetávaly nápady profesionálních architektů i prostých občanů na to, jak vylepšit své město - ať už drobným zásahem v podobě nového zábradlí nebo chybějící lavičky u frekventované zastávky, tak v podobě velkých a komplexních realizací, které by změnily tvář celého města.

Druhým zdrojem inspirace jsou projekty jako Chodci sobě, Odkaz pre starostu nebo FixMyStreet, které umožňují občanům hlásit drobné nedostatky v jejich městě - a pokud má dané město osvícené vedení, tak se nejen těmito podněty zabývá a řeší je, ale také občany aktivně k novým postřehům pobízí, protože tím dostává neocenitelnou zpětnou vazbu. Tato spolupráce tak může vést k čistějšímu, pohodlnějšímu nebo bezpečnějšímu městu.

Věříme, že Nápady pro Vsetín si z obou typů projektů vzaly to dobré a umožní představit jak smělé návrhy na novou tvář některých částí města, tak upozornit na drobné nedostatky, které otravují běžný život.

Koalice pro otevřený Vsetín, což je sdružení kandidátů Strany zelených, České pirátské strany a občanského sdružení Vsetínské fórum, V podzimních komunálních volbách roku 2014 jsme získali mandáty tří zastupitelů a nyní se jejich prostřednictvím snažíme jednotlivé nápady a podněty realizovat, případně tlumočit oprávněným lidem na úřadě města či v jiných institucích.  Jsme totiž přesvědčeni, že odpovědné vedení města nemá přicházet jen s vlastními nápady, ale má hlavně naslouchat a aktivně vybízet občany k tomu, aby vyjádřili svá přání a své nápady. A my máme zájem spravovat naše město odpovědně.

Jen tam, kde spolu lidé o svém městě dokážou mluvit jako dobří sousedé, se dobře žije. Pojďme prostřednictvím Nápadů pro Vsetín otevřít dveře lepšímu Vsetínu!

Více o Koalici pro otevřený Vsetín najdete na webu www.otevrenyvsetin.cz